Posvátná kráva

Článek na téma: Duchovní život, Záhady života, Duchovní mystika,

Když jsme u těch svátků jídla a také změně čínského horoskopu, kdy se vlády ujme prase, možná by vás zajímalo, jak to s tradicemi a svátky mají v jiných zemích. Doslova legendární je třeba posvátná kráva, které se prý ani prstíčkem nesmíte dotknout. Je tomu však skutečně tak? A kde ji najdeme a proč tomu tak je?

Kráva je posvátným zvířetem zejména v hinduismu, džinismu a zoroastrsmu. Uctívali je rovněž i ve starověkém Egyptě, Řecku a Římě. Konzumace hovězího a porážka je pro hinduisty tabu dodnes v některých oblastech Indie a Nepálu. Někde to je dokonce zakázáno rovnou zákonem. Dnes je označení posvátná kráva spojena i s myšlenkou, kdy je něco nedotknutelné.

Proč právě kráva?

Kráva je v hinduismu považována za posvátné zvíře. Symbolizuje čistotu, hojnost a svatost. Je představitelem principu nezištné pomoci. V hinduismu se objevuje na celé řadě obrazů. její usmrcení je natolik závažným zločinem, jako vražda jejich kněze. Usmrcení krávy se v minulosti trestalo smrtí. Je asociována s Šivou jedoucí na býku. Dále je spojena i s dalším jedním z hlavních bohů - Indrou a Kršnou.

Tradice uctívání krav a zákaz jejich zabíjení vychází z Vedijckého náboženství. Z té doby pochází i zákaz zabití býka. Užívaly se však k obětování. Obětovat se však mohly pouze staré nebo nemocné krávy, které pak mohly získat nové tělo v rámci převtělení.

Posvátné krávy v současné Indii

V Indii a Nepálu jsou krávy respektovány dodnes. Mohou se volně pohybovat i po těch nejrušnějších ulicích velkých měst. Je normální jim dát něco k jídlu, pokud k vám přijde. V mnoha indických státech je stále zakázáno krávu zabít. Pokud se tak stane, hrozí vám vězení. Příslušníci té nejnižší kasty a vyvrhelové mohou zpracovávat kůži z uhynulých krav a mohou konzumovat maso z mrtvých krav. Nutno však říct, že i přes veškerou snahu, ve velkých městech existuje na 30 000 nelegálních jatek, které zabíjí i krávy. Je také zajímavé, že v roce 2010 se Indie pohybovala na 12. místě na světě v produkci hovězího masa. To pak vyváží do světa. V Indii najdete dnes již dost občerstvení, které nabízí hovězí burgery.

Velká sfinga dodnes patří k největším divům světa a zároveň je dodnes opředena tajemstvími i legendami. Jde totiž o největší sochu na světě, která byla vytvořena z jednoho kusu kamene. Podle výzkumů prý vznikla před více než 800 000 lety. Jenže to by znamenalo, že ji nevytvořil člověk.

I-ťing je u nás prezentována jako tajuplná věštecká metoda, ve skutečnosti se však jedná o nejstarší zachovaný text s filozofickým zaměřením, který pochází z druhého tisíciletí před naším letopočtem. Jde o tzv. Knihu proměn. V jejíž hlavní části najdete na 64 obrazců složených z 6 čar, jež představují celkem 64 rozličných archetypálních situací.

V životě máme jak špatná znamení, tak i ta dobrá. Záleží na nás, zda věříme pověrám a k srdci si bereme to, že pokud se něco jeví jako špatné znamení, pak se tomu vyhneme, anebo naopak bereme talismany a amulety pro ochranu sebe i svého okolí. Pro posílení vlastního dobrého pocitu a tak dále, je jistě dobré mít také ty „opěrné body“ v životě, které pozvednou tělo, mysl i odhodlání. Jaké jsou ty základní dobrá znamení, kterým obecně věří mnoho lidí.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Věštkyně Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Dornova metoda je jemná rehabilitační technika, která vrací klouby a obratle na původní místo a to za pohybu nemocného v dynamice. Metoda nese název po svém tvůrci Dieteru Dornovi, majiteli pily v německém Lautrachu.